Pěstování

Pěstování v kokosu

Tímhle článkem bych Vám chtěl trochu ujasnit jak máte pěstovat v kokosu. Budu se snažit psát v bodech aby to bylo co nejsrozumitelnější.

Kokos se neřadí mezi substráty a ani hydroponii, je to něco mezi. Proto nelze přelít rostlinu v kokosu jako v běžném substrátu a to ho dělá právě tím nejlepším mediem pro pěstování.

Kokos je perfektní medium pro drip systémy (např. kapilárové). Jelikož kokos má perfektní absorbční vlastnosti, tak se řadí k těm nejlepším možnostem podkladu pro Váš drip systém. Vždy udržujte kokos v květináči aby byl vlhký, jakmile vyschne, tak s ním hned vyschnou i kořeny a můžete se tak obrat o velký kus ze sklizně.

I když je kokos velice perfektní, vzdušné medium, tak ho doporučujeme míchat s perlitem a to v poměru 25:75 (perlit:kokos). Perlit má totiž schopnost udržovat delší dobu vlhkost v květináči a zároveň i provzdušňuje.

Snažte se udržovat pH zálivky 5,9. Jelikož se nejedná o klasický substrát, tak udržování hodnoty pH je velice důležité. Zpravidla se používá pH 5,9 od začátku do posledních 14dní před sklizní. Posledních 14dní před sklizní snižte pH na 5,5-5,6. Rostlina pak vstřebá víc živin, které jí urychlí dozrávání.

Často se kokosové medium prodává nepředhnojené. Hned do první zálivky přidejte hnojiva tak, aby odpovídala rozumné hodnotě EC.

Related Posts