Sativa co to je za odrůdu? Vysvětlení od Jack Herrera.

Podle Jacka Herrera: Cannabis sativa je jednoletá bylinná rostlina v rodině Cannabaceae. Lidé pěstovali tuto bylinu v celé zaznamenané historii jako zdroj průmyslových vláken, semenného oleje, potravin, rekreace, náboženského a duchovního osvícení a medicíny. Každá část rostliny se sklízí různě v závislosti na účelu jejího použití.

Sativy jsou přesným opakem Indici. Jsou to vysoké, tenké rostliny, s mnohem užšími listy a pěstují světlejší zelenou barvu. Rostou velmi rychle a mohou dosáhnout výšky 20 stop v jediné sezóně. Původně pocházejí z Kolumbie, Mexika, Thajska a jihovýchodní Asie. Jakmile kvetení začne, může trvat od 10 do 16 týdnů, aby plně dozrálo. Příchutě sahají od zemité až po sladkou a ovocnou. Sativa vyšší THC než CBD se rovná mozkovému, prudce stoupajícímu vysokému, energetičtějšímu typu, který může stimulovat mozkovou aktivitu a může vyvolat halucinace.

Rostliny Sativa jsou vyšší, zrají déle, mají méně chlorofylu a více doplňkových pigmentů (doplňkové pigmenty chrání rostlinu před nadměrným slunečním zářením). Vzhledem k tomu, že kmeny Sativa mají méně chlorofylu než Indica, trvá déle, než dozrají a vyžadují více světla.

Sativa obvykle trvá déle, než vyklíčí a začne kvést, a roste více ganglovitě než odrůdy Indica.

Výnos je obvykle nižší než Indica, ale je velmi silný. Thajská sativa roste vyšší a má delší dobu květu, takže jsou vhodnější pro venkovní použití.

Co raději upřednostňujete Vy? ativu nebo Indicu? Řekněte nám o tom níže!