Pěstování

Optimalizace pěstírny – indoor

V tomto článku Vám zde vysvětlíme ve stručnosti jaké máte udržovat optimální podmínky pro pěstování rostlin cannabis uvnitř – indoor.

  • Jaká je optimální teplota v pěstírně?

Denní teplotu (za světla) udržujte mezi 20-29 stupni. Ideální teplota 22-25 stupňů. Teplota nad 30 stupňů má negativní efekt pro růst rostlin.

Teplota v noci (vypnuté světlo) udržujte mezi 18-23 stupňů. Pod 18 stupňů rostliny velice špatně porostou, berte to spíše tak, jakože neporostou. 18 stupňů je minimum!

Pokud máte čerstvé rostlinky jak už z vyklíčených semínek, nebo z řízků, udržujte teplotu u kořenů nad 20 stupňů aby se správně vytvořil kořenovej obal.

  • Jaká je optimální vlhkost v pěstírně?

Pro růst používejte vlhkost kolem 80%, ne méně než 60% to může stresovat rostliny.

Pro tvorbu vlhkosti používejte ultrazvukový zvlhčovače vzduchu.

Během květu ( od 21dne 12/12 ) udržujte vlhkost v boxu mezi 40-50% a v posledních 2-3 týdnech před sklizní se snažte držet vlhkost co nejmenší. Palice jsou náchylné na plíseň a pokud bude vlhkost v pěstírně malá, rostlina bude tvořit více pryskyřice.

Na sušení držte vlhkost mezi 20-30%

  • Jaké jsou vhodné ventilátory pro pěstírnu?

V pěstírně se musí vzduch vyměnit alespoň 60x za hodinu! Stačí si spočítat objem pěstírny krát 60. Příklad: pěstírna bude mít rozměry 2,4m x 1,2m x 2m = 5,76m3 a tento výsledek vynásobíme 60x = 345m3/h. Ovšem počítejte s tzv. statickým tlakem, který se vytváří v uzavřeném boxu za následného průtoku vzduchu z pasivních děr v pěstírně. Proto tento výpočet berte čistě orientálně a odtahový ventilátor zvolte vždy s větším průtokem vzduchu v m3/h.

  • Čím odrážet světlo v pěstírně?
  1. Bílá barva – použijte alespoň dvě vrstvy kvalitní barvy NEŘEDIT!
  2. Speciální fólie prodávané v growshopech – dokáží odrazit až 99% světla – vyplatí se investovat.

A čím neodrážet? Alobal, zrcadla, plechy a tomu podobné materiály. Proč třeba alobal nepoužívat, protože se rychle spálí odrazové schopnosti. Musel by se měnit třeba každý den, koho by to bavilo? Proč nepoužívat zrcadlo? Odráží jen maximálně 60% světelného toku, tudiž dost pohlcuje. A plech tenvám rychle zrezne.

  • Jak dezinfikovat pěstírnu?

Po sklizni co budete mít Vaší pěstírnu vyklizenou od rostlin, přidejte do rozprašovače peroxid (3% koncentrace nebo klidně i víc), poté postříkejte všechny stěny pěstírny – podlahy, květináče, stěny boxu, prostě vše co jde. Nejlevnější a funkční metoda 🙂

 

 

 

Related Posts