Pěstování

Rozdělení konopných semínek

Druhy semínek:

Regular semínka:

Samčí i samičí pohlaví. Dají se dle genetiky použít na indoor nebo outdoor. Vhodné pro selekci mateřských rostlin, nebo k odběru pylu či zajištění semínek. Nežádoucí může být spojení vykvetení samce a následné opylení samic.

 

Feminizovaná:

100% samičí pohlaví – Dají se podle specifikace použít také pro indoor nebo outdoor. V občasných případech může vyrůst hermafrodit.

Samonakvétací – Autoflowering:

Většinou už se prodávají feminizovaná balení těchto semínek. Vhodné hlavně pro outdoor. V indooru se nevyplatí pěstovat (světelná perioda 20/4).


Dále se řídíme podle místa výsevu.

Outdoor: Vhodné pro všechny druhy semínek, vhodné pro pěstování venku (bacha na délku květu, některé sativy v České republice nestihnou dokvést)

Indoor: Preferovaná semínka jsou feminizovaná, pro výsev v uzavřených domácích podmínkách.

Greenhouse – skleník: Vhodné všechny typy semínek. Pěstuje se ve sklenících nebo foliákách.


Dále třídíme podle odrůdy:

Indica: Konopí indické (lat. Cannabis indica resp. Cannabis sativa subsp. indica nebo Cannabis sativa var. indica) je druh (resp. v závislosti na systému poddruh/varieta) rostliny z čeledi konopovité (Cannabaceae).

Původní konopí indické pochází ze Střední Asie, přesněji ze severní oblasti Himálaje a Hindúkuše.

Nízké rostliny dorůstají do 1 m výšky. Jsou velmi husté, stonek není tak vláknitý jako u konopí setého. Jsou silně větvené a hustě olistěné. Samičí květenství je hustě žláznaté, semena v době zralosti sama odpadávají. Kvete dříve a kratší dobu než konopí seté kvůli brzkému příchodu zimy v oblastech, odkud pochází.

Má na listech a samičích květenství vrstvu pryskyřice obsahující kanabinoidy (zejména THC, CBD, CBC) a pěstuje a využívá se hlavně jako droga marihuana.

Sativa: Konopí seté (Cannabis sativa) je teplomilná jednoletá dvoudomá rostlina z čeledi konopovité (Cannabaceae), původem ze střední Asie. Tradičně se využívá jako olejnina a rostlina přadná, zařazuje se i mezi energetické plodiny.

Hybridní genetiky: Křížené genetiky, uváděné v poměru indica/sativa. Např. 60/40 indica/sativa.

Podle doby květení: Některé genetiky dozrávají dříve a nějaké déle. Indici z pravidla dozrávají dříve, než sativy. Průměrná doba květu je 9 týdnů – 63 dní. Existují i genetiky, které dozrávají v 7 týdnu a nebo i v 12 týdnu.

Technické konopí: Využívá se pro průmyslové využití.

POZOR: Semínka se snažte uchovávat v chladu a ve tmě. Čím jsou semínka starší, tím se u nich snižuje schopnost vyklíčit.

Zdroj informaci Wikipedia.

 

Related Posts