Vesnička v Číně ve které žijí pouze pojídači konopných semínek je nejzdravější vesnicí na světe

Jeden člověk z Bolívie nedávno prohlásil „jsem nejstarší žijíci člověk na světě a je mi 123 let“. Nicméně vesnice v Číně se pyšní věkem dožití, které je vysoko nad celosvětovým průměrem a mnozí tamnější obyvatelé nemají absolutně žádné zdravotní problémy. Vědci jsou si jisti, že tajemství je ukryto v jejich stravě, která obsahuje spoustu konopných semínek ( loupaných i neloupaných )  co je to vlastně to konopné semínko se můžete dočíst ZDE.

Celkové situaci pomáhá i fakt, že voda i vzduch v okolí vesničky Bama Yao v Číně, je mimořádně čistá a že jejich strava neobsahuje téměř žádný tuk, živočišné bílkoviny, sůl a cukry. Ale podle některých odborníků je hlavním důvodem tzv. „superjídla„, která jsou bohatá na esenciální mastné kyseliny – omega 3 a 6. Právě ty obsahují ve vysoké míře konopná semínka které jsou jejich hlavním zdrojem potravy.

Průměrná délka života občana žijícího v Bama Yao je více než 100 let, a je to jedno z pouhých pěti míst na planetě , kde lidí mohou očekávat, že budou žít takto dlouho. Místům, kde se lidé dožívají 100 let se nazývá tzv. „modré zóny“, kam patří ještě – Sardinie, Itálie, Okinawa kousek od Japonska a poloostrov Nicoya v Kostarice. A všechny tyto místa mají shodný životní styl: jedí stravu rostlinnou, často v kombinaci s několika super potravinami, investují do rodiny, střídmě cvičí každý den své tělo a mají smysl pro víru v účel jejich života.

Je potvrzeno od odborníků z celého světa, že rostlinné steroly a antioxidanty mohou pomoci snížit riziko vzniku mnoha druhů rakoviny, včetně rakoviny prsu a tlustého střeva, stejně jako umí regulovat cukr v krvi u diabetiků. Omega 3 a 6 mastné kyseliny, které v konopných semínkách jsou plné rostlinných bílkovin, vitamínů A, E a D, a mnohých vitamínů skupiny B, což jsou všechno důležité antioxidanty, které pomáhají eliminovat škodlivé radikály v těle.

Konopné semínko je také velice bohaté na vápník, vlákninu a železo. Velké množství rozpustné vlákniny v konopných semínkách pomáhá aby se zabránilo nadměrnému příjmu potravy, protože dává dlouhý pocit sytosti a tím také pomáhá trávicímu traktu aby se tolik nenamáhal a zůstal tento systém zdraví.

Menší dokument o lidech, kteří žijí v Bama Yao: