Zajímavosti & Zpravodaj

Pěstírna na Slovensku skončila sebevraždou u soudu!

Trest deset roků odnětí svobody za výrobu marihuany potvrdil dnes senát krajského soudu v Banskej Bystrici pro 39-ročného Drahoslava Harajdu. Jeho společník, kamarád Martin, spáchal sebevraždu a soudního konání se nedožil.

Harajda s kamarádem Martinem v rodinném domě, v přilehlé garáži, v rekreační chatě v obci Motyčky nebo i v bytě v Banskej Bystrici pěstovali rostliny rodu Cannabis Indica, z kterých bylo možné vyrobit sušenou marihuanu.

Policie v prosinci minulého roku zajistila téměř šestnáct kg sušeného rostlinného materiálu s hodnotou na černém trhu víc jak 95 000 EUR (více jak 2 500 000 kč). Tým Harajda s kamarádem spáchali obzvlášť závažný zločin nedovolené výroby, přechovávání a prodej omamných a psychotropných látek a jedů. Konopí pěstovali se záměrem k dalšímu prodeji.

Na okresním soudě v Banskej Bystrici Harajda přiznal vinu. Soud mu odměřil 10 let odnětí svobody bezpodmínečně.

Soud zároveň rozhodl o zabavení věcí, které Harajda s kamarádem používali pro pěstování marihuany. Dalo se najít více jak sto sodíkových výbojek, dvě elektrocentrály, elektronické předřadníky k výbojkám, stojanové ventilátory, vzduchové filtry nebo plastové sudy.
Soud též zabavil veškerý majetek, který patří Harajdovi. V tomto případě např. rekreační chaty a čtyřech pozemcích o celkové výměře víc jak 1 700m čtverečných na území Motyčiek. Harajda přišel i o byt v Banskej Bystrici a o nákladní vozidlo i osobní automobil.

Harajda se sice přiznal, ale vůči rozsudku se odvolal. Žádal nižší trest odnětí svobody i zrušení verdiktu o propadnutí majetku státu. Harajdův kamarád a spolupěstovatel Martin spáchal sebevraždu a soudního konání se nedožil.

Related Posts