Zajímavosti & Zpravodaj

Marihuana je dražší než zlato!

Jeden gram kvalitního marihuanového koncentrátu stojí 60$ v porovnání gramu zlata 38$. Níže můžete vidět i obrázek pro představu, kolik lze získat peněz z plodin, které by byli pěstovány na jednom kilometru čtverečným.

colorado-marijuana-taxes-300x213-300x213Nejnovější zpráva z portálu „Information Is Beautiful" porovnala informace o nejlukrativnějších cenách ze sklizní z pěstovaných rostlin. Již několik let je všem známo, že marihuana výrazně zvýšila svůj podíl v americké ekonomice, a nic nenasvědčuje tomu, že tento v uvozovkách „trend" by se měl v blízké budoucnosti měnit. Přestože cena marihuany pěstované v USA se snižuje, tak stále je cena vysoce kvalitní byliny větší, než 300$ za unci ( unce 28 g/ 25 CZK / $ = cca 270Kč za gram ). A marihuanové koncentráty, které jsou vysoce kvalitní stojí často více než 60$ za gram! (cca 1500kč), což je znatelně dražší než gram zlata.

Colorado se tohoto trendu chytlo a stalo se tak prvním státem v USA, který legalizoval marihuanu i pro rekreační využití. Dnes již je i známo, že druhý stát, který zlegalizoval marihuanu i pro rekreační využití je California.

Related Posts