Kuřte marihuanu a nebuďte „firemní otroci“. Proč?

Z kuřáků marihuany nejsou ovečkyLidé dneška jsou od pradávna ovládatelný mocnými a mejetnými. Pokud mocný a majetný přislibují peníze za vykonanou práci, jsou ochotni dřít doslova jako novodobí otroci. Jenže pro nadnárodní společnosti dneška, které mají nemyslitelný kapitál pro ovládání zaměstnanců, by mohla představovat hrozbu právě marihuana. Lidé, kteří užívají THC nejsou tolik ovlinitelný penězi a dřít se jim prostě nechce.

Pokud se ale stane, že drogu tito lidé přestanou užívat, vrátí se mezi ostatní ovečky zpátky do stáda a stanou se znovu lehce ovladatelní. „Velké“ peníze jsou pro ně motivací, aby dřeli více a déle.

Výzkum z University College London vedený profesorem Val Curran zjistil v jejich experimentálním výzkumu, že lidé užívající marihuanu byli výrazně méně ochotní zapojovat se do těžkých úkolů vyžadujících značné úsilí. A přestaly je motivovat zcela zvyšující se finanční odměny.

Studie z Londýna je první experiment, který byl proveden na lidech. Kde díky své jasné metodice prokazuje, že THC omezuje motivaci lidí k těžké dřině.