Léčba konopím

Dr. Murfy – Co to jsou Kanabinoidy – konopí je lék

Co to jsou kanabinoidy

Kanabinoidy je jedinečná léčebná látka, která se v přírodě nachází pouze v konopí a téměř každý živý organismus má svůj kanabinoidní systém, který danou látku umí vstřebat až se z ní stane zdraví prospěšná látka.

Tento konopný kanabinoidní systém existuje více než 600 miliónů let s historii, která šahá ještě před příchod dinosaurů. Kanabinoidní systém má proto vysoce veliký vliv, dalo by se říci i klíčový vliv na téměř každou životní funkci od správného příjmu potravy až po rozmnožování.

Vědecké práce v posledních letech jsou podloženy mnoha fakty, které poukazují na abnormální množství kanabinoidních receptorů přímo v nervové soustavě, imunitního systému, reprodukčního, zažívacího, tepnách, plicích a také i v srdci, oku, kostech, zažívacím ústrojí a i v pokožce. Je veliký předpoklad do budoucna, že se tento seznam ještě rozroste a tím se otevře cesta k výzkumu nových léčebných účinků kanabinoidů u dalších doposud neléčitelných nemocí.

thc

Pokud si vzpomínáte, tak v minulosti byl veliký důraz kladen na výzkum klinických nemocí pro léčení chronické bolesti a nervových poruch. A dne, díky výzkumu se již zkoumají účinky pro léčbu nádorových onemocnění (rakovina), poruchy imunitního systému, cukrovka, roztroušená skleróza, lupénka apod.

Mnoho dalších výzkumníků zkoumá potenciál kanabinoidů pro léčbu alkoholové závislosti nebo drogové závislosti.

V našem těle existuje vitalitní systém, jehož funkce aktivuje příjem zdraví prospěšných látek, které si náš organismus umí vyrábět přirozenou cestou. Ovšem je mnoho lidí, kteří toto štěstí nemají a právě pro tyto lidi zkoumají vědci z celého světa kanabinoidy jako prospěšnou látku, která umí tuto funkci znovu aktivovat!

Related Posts